Kuyu Suyu Arıtma

Kuyu Suyu Arıtma Sistemi – Kuyu Suyu Yumuşatma Sistemi

Kuyu suyu veya Yer altı sularının yer yüzenin çok altına inmesi sonucu hidrofor ile yer altındaki kuyulardaki suların yer yüzeyine çıkarılması ve kuyu suyu arıtma sistemi ile Katyonik iyonlar sınıfında bulunan kalsiyum ve magnezyum su içerisinde eriyik halde olduğunda Kuyu suyu bunu kendine benzetmektedir buda kuyu  suyunun sertliğini belirleyen faktörlerin en önünde  gelmektedir.  Sert  Kuyu suları imalat ve ticari üretim  kullanımlarında tesisatlarda ve su ile çalışan çamaşır hane makinesi endüstriyel mutfaklarda buz, kahve çay kazanı su arıtmalı sebil soğutma makinesi La Cimbali, Espresso, Kahve Makinası gibi cihazlara onarımı güç ve zor zararlar vermektedir. Bakım zamanları geldiğinde kuyu suyu arıtma sistemi  periyodik olarak bakımların  istenilen gününde, istenilen saatinde herhangi bir müdahalede bulunmaksızın otomatik olarak kendiliğinde rejenerasyon işlemini tam zamanında gerçekleştirir.

Kuyu Su Arıtma,Kuyu suyu sodaj suyu arıtma Kuyu suyunda içme suyu elde etme.

Volümmetrik kontrol

Kuyu suyunun Geçen suyun miktarını, cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış veya set edilmiş rejenerasyon miktarına geldiğinde otomatik olarak üniteyi rejenerasyona işlemine tabi tutar.

Tandem su yumuşatma sistemi

Tandem Kuyu su yumuşatma sistemi 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece fiyat olarak  uygun ve en ekonomik sistemlerdir,  Tandem yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis, rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapmaktadır. Tandem yumuşatma sistemleri kapasiteye göre çalışan valf sisteminden gelen sinyallerle yönetilir. Yumuşatma tanklarından biri ters yıkama yaparken diğeri yumuşatma işlemine devam eder bu şekilde yumuşatma işlemi kesintisiz sürekli gerçekleşir.

Yumuşatma Sistemleri

Kuyu Sularının  içerisindeki çözünmüş halde bulunan kalsiyum magnezyum iyonları suda kireç taşı sertliğine ağır metallere  sebep olmaktadır. Bu nedenle Sudaki sertliğin giderilmesi,ve içme sularının yumuşatılması ayrıca suyun tadını da iyileştirmesini sağlar. Yumuşatma sistemlerinde iyon değiştirici reçine ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları alınarak yumuşaklık sağlanmaktadır.

Kuyu Suyu ve Atık su arıtma yumuşatma kuyu suyu yumuşatma tandem yumuşatma havuz su arıtma endüstriyel reverse osmosis sistemleri kimyasalları yedek malzeme servis bakım montaj ve destek hizmetleri. Endüstriyel kuyu suyu proje içme su arıtma sistemleri dış. tic. ltd. şti.

İletişim

Fatih Mh.Eski Pazar Cad.No:106/B Bağcılar/İstanbul, Türkiye Tel: (0212) 651 13 55

Ürünler

RO-300 WP Pompalı Tezgahaltı Ters Ozmos Sistemi 4 Aşamalı

• 20” Mat Mavi Housing (3 Adet)
• 20” Pp Spun 5µ Sediment Filtre
• 20” Udf 93 Aktif Karbon Filtre
• 20” Cto Blok Karbon Filtre
• 2012 – 3×100=300 Gpd Membran
• 11 Galon Çelik Tank (Beyaz)
• Dv24v/220v/5.0A  Pompa
• Star Musluk
• Solenoid Valve DC24V
• Jaco Fitting

Çalışmalarımızdan Bazıları